Uspješna filmska jesen
Autor: Željko Kelava, 10. 11. 2016.

Mladi filmaši naše škole već su nas navikli na uspjehe na državnj razini.

Mladi filmaši naše škole već su nas navikli na uspjehe na državnoj razini. Na Smotri školskoga filma u Velikoj Gorici od 21. do 23. rujna 2016. godine naš eksperimentalni film Kad zvoni izdvojen je među 10 najboljih u konkurenciji od 53 osnovnoškolskih i srednjoškolskih filmova.  Rad Filmske družine ZAG u Velikoj Gorici predstavile su osmašice Josipa Gabud, Iva Nikolina Merćep, Stella Lukač i Tena Strčić.

Na 54. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Makarskoj, održanoj od 5. do 8. listopada, film Ljepota je u različitosti osvojio je 1. nagradu dječjeg žirija. Topla priča o učenicima naše škole iz Ugande, Indonezije, Ukrajine I Poljske osvojila je mlade gledatelje iz cijele Hrvatske, a predstavljale su nas Mila Kostić i Ela Brekalo.

6. 10. u emisiji Školskog sata o dokumentarnom filmu Obrazovnog programa HTV-a sudjelovale su članice ZAG-a: Josipa Gabud, Iva Nikolina Merčep, Stella Lukač, Tena Strčić i profesorica Melita Horvatek Forjan. U emisiji se govorilo o povijesti dokumentarnoga filma i o nagrađenim dokumentarnim filmovima ZAG-a: Posao iz snova, Pero i Moja prva ljubav. Cijelu emisiju možete pogledati na sljedećem linku: https://hrti.hrt.hr/#/video/show/2738179/skolski-sat-dokumentarni-film

U okviru programa Malog dokuarta, održanog od 8. do 14. listopada, prikazan je naš film Kad zvoni, koji na vizualno nov način progovara o doživljaju nastave učenika 8. razreda.
Naše osmašice Josipa Gabud i Tena Strčić tom prilikom  sudjelovale su u radionici dokumentarnog filma pod vodstvom Damira Čučića i Borisa Poljaka.

24. listopada u svečanoj dvorani Matice iseljenika Matis obilježena je 35. godišnjica vrlo uspješnog rada PK Dubrava. Filmska družina ZAG tom prigodom upriličila je premijeru filma Naša kadica i tako Plivačkom klubu donijela neobičan rođendanski dar.

Od 7. do 26. listopada održan je i 8. Festival o pravima djece u organizaciji UNICEF-a Hrvatska, na kojemu su prikazana naša dva filma, Ljepota je u različitosti i Fran Luka. Na svečanoj projekciji gostovali su naši filmaši, ali i protagonisti naših filmova.

Prošlogodišnja filmska uspješnica Posao iz snova pozvan je na 10. Susretu dječjeg filmskog stvaralaštva u funkciji javnoga zdravstva od 4. do 6. studenoga 2016. u Vukovaru. Naše filmašice iz 7. razreda, Mateja Bibić, Paula Klepo i Lorena Mojži, ondje su s ostalim filmašima iz cijele Hrvatske snimale reportažu i izmjenjivale iskustva.

Doista uspješna filmska jesen! Čestitamo svim našim kreativnim mladim autorima!