Ukupno: 481957
Ovaj mjesec: 1966
4. Dani medijske pismenosti
Autor: Nataša Jakob, 30. 4. 2021.

I ove godine naši učenici, članovi filmske i radijske družine ZAG sudjelovali su na Danima medijske pismenosti u organizaciji portala Medijska pismenost, Agencije za elektroničke medije, Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Tema ovogodišnjeg susreta u našoj Školi Medijska pismenost potiče i razvija čitalačku pismenost obrađivana je na radionicama za  4., 5. i 6. razrede.

Voditeljice radionica Ana Brčić Bauer, Melita Horvatek Forjan, Nataša Jakob i Dubravka Milan Popadić razgovarale su s polaznicima radionica o utjecaju medija na poticanje čitanja i razvoj nihove čitalačke pismenosti.

Radove nastale na radionicama možete pogledati na online izložbi.

Tijekom radionice polaznici su pogledali reportažu FD ZAG Ne volim - volim čitati i komentirali najuspješnije radove 6. razreda nastale u projektu Moja slikovnica. Crtali svoj omiljeni književni ili filmski lik, zapisivali prigodne poruke koje su
izrekli njihovi junaci i uočili važnost prepoznavanja lažnih medijskih poruka.

“Riječi su naš najiscrpniji izvor magije.” - prof. Albus Dumbledore, Kamen mudraca
“Nekad je i mudrost jača od snage.” - Annabeth Chase, Percy Jackson i olimpijci
“U zdravom tijeli, zdrav duh.” - Tut, Trojica u Trnju
“Pravi heroji ne nose plašteve.” - Iron Man
“Mjesto gdje netko još uvijek misli o tebi, mjesto je koje možeš zvati dom.” - Jiraiya
“Gdje blago tvoje leži, tu bit će ti i srce.” - Hagrid, Kamen mudraca
“Čovjek postane najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete.” - Batman

Zaključili su da mediji imaju veliki utjecaj na razvoj njihove čitalačke pismenosti.

Učenica 5.a Ana Marija Dučkić snimila je samostalni video uradak Osjećam se Tik-tok kojim je obradila temu 4. Dana medijske pismenosti - Važno je kako se osjećaš s obje strane ekrana.