Ukupno: 481909
Ovaj mjesec: 1918
Zagorka na Interliberu
Autor: Nataša Jakob, 7. 11. 2023.

Danas su na 45. Interliberu u paviljonu 6 na glavnoj pozornici Ana Brčić Bauer, knjižničarka, i Melita Horvatek Forjan, prof. HJ, održale interaktivno predavanje i radionicu Zagorki s ljubavlju! Predstavile su projekt koji je proveden u našoj školi tijekom 2023. povodom 150. obljetnice rođenja najčitanije hrvatske književnice i prve novinarke Marije Jurić Zagorke.

Održana je i mini izložba klasičnih, 3D i ekoloških rođendanskih čestitaka naših učenika. Prikazane su i nagrađene videočestitke te animirana biografija Hrvatska velikanka, mladog animatora Lukasa. Slušao se i ulomak iz radijskog podcasta Zagorkica, Vi ste pravi muž!

Predstavljene su fotomanipulacije nastale tijekom eTwinning projekta u kojem je sudjelovalo 6 škola iz raznih krajeva Hrvatske – Sv. Petra Orehovca, Vrbovca, Vukovara, Vinkovaca, Samobora i Zagreba.

Radionicu na Interliberu posjetili su učenici petih, sedmih i osmih razreda u pratnji profesora: Lidije Žišković, Antonije Volf Kulić i Gorana Dragičevića. Hvala svima na podršci i sudjelovanju.

Posjetiteljima su se dopali i radovi učenika s originalnom zatamnjenom (blackout) prozom i intervju s umjetnom inteligencijom. ChatGTP u ime M. J. Zagorke poručio je mladim čitateljima: ČITANJE JE VAŽNA NAVIKA KOJE NAS OBOGAĆUJE, ŠIRI NAŠE ZNANJE I IZLAŽE NAS RAZLIČITIM IDEJAMA I PERSPEKTIVAMA. Na samome kraju posjetitelji radionice risali su i pisali Zagorki:„Zagorkice naša, želim ti reći, sretan ti rođendan najveći!“

Naši učenici su posje Velesajmu upotpunili i razgledom Sajma knjiga Interliber koji je dana s otvoren. U školu su se vratili s mnoštvom knjiga kupljenih po promotivnim cijenama i pokojim reklamnim balonom sa štandova nakladnika.