Filmska družina ZAG - pobjednik SLAFF-a
Autor: Željko Kelava, 22. 4. 2013.

Odlukom Povjerenstva za ocjenu dokumentarnih filmova na Slatinskom amaterskom filmskom festivalu 2013. godine naslov najboljega dodijeljen je filmu Ne ustajem na lijevu Osnovne škole Marije Jurić Zagorke Zagreb.

Čestitamo našim učenicama Ana-Mariji Filić, Ani Tomkić, Lari Kajbi, Antoniji Maričić (8.c), Lukreciji Bednjički, Pauli Dodić i Maji Iveković Obradović (7.b) i njihovim voditeljicama Meliti Horvatek Forjan i Nataši Jakob na ovom velikom uspjehu!

Kratki film prikazuje uvijek aktualnu temu predrasuda koje se javljaju u našem suvremenom društvu, a tiču se osoba koje imaju neki invaliditet. Ova tema je pobliže prikazana na duhovit i emotivan način kroz lik i djelo hrvatske plivačice Ane Sršen koja je na raznim natjecanjima u kategoriji za sportaše sa invaliditetom  6 puta rušila svjetske i 3 puta europske rekorde.

Film razbija predrasude o određenim nesposobnostima ljudi s fizičkim manama ili zbog nedostatka nekog dijela tijela i otkriva krajnje pozitivan stav žene koja svakodnevno daje podršku djeci u najosjetljivijoj dobi i kojima pokazuje da je sve moguće ako si dovoljno uporan, ako vjeruješ i ako se uhvatiš u koštac sa svim životnim prilikama i neprilikama.

Film je tehnički izveden bez greške, scene su vrhunski snimljene i ukomponirane u cjelinu, vrlo profesionalno i ozbiljno, a tema je pogodila točno ono na što je i ciljala, uz puno dobre volje i optimizma, ni jedna prepreka nije prevelika.

Tema je izuzetno dobro razrađena i popraćena vizualnim i zvukovnim efektima s poučnim završetkom. Film je dinamičan od početka do samoga kraja.

Tehnički elementi filma na zavidnoj su razini.