Izložba INOVA-MLADI
Autor: Željko Kelava, 3. 10. 2014.

Izložba INOVA-MLADI je najveća izložba inovacija mladih u RH, koja redovito od 2001.godine okuplja mlade zagrebačke inovatore uz goste iz cijele Hrvatske i prijatelje iz inozemstva.

Mladi tehničari naše škole zajedno sa svojom mentoricom Katarinom Kedačić-Buzina predstavili su svoje radove koje su izradili na izvannastavnoj aktivnosti iz tehničke kulture, te maketu grada koju su izradili s mentoricama Lidijom Žišković, Mirjanom Sever i Katarinom Kedačić-Buzina.

INOVA-MLADI je program Saveza inovatora Zagreba, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Saveza udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih u Gradu Zagrebu.

Izložba je održana 10. svibnja 201. na Fakultetu strojarstva i brodogradnje.

Sudjelovali su:

Ela Kumer (6.d): HEC-MEC

Eva Vidoša, Ema Fribert i Josip Dodić (6.d): Čovječe ne ljuti se

Ela Kumer, Ema Fribert i Eva Vidoša (6.d): Robo-Buba

Antonio Jurešić (8.d): Trešnja

Marika Kanjuga (8.c): Eko-lampa

Petar Kezerić (8.a): PK-lampa

mentorica: Katrina Kedačić-Buzina, prof.

Marika Kanjuga (8.c), Matija Horvatić (8.a), grupa bivših učenika: Karlo Horvatić, Ivona Petković, Anamarija Kezerić, Fran Habjanić, Vedran Cvetojević i Petar Huljek: Grad Zagorka

mentorice: prof. Lidija Žišković,Mirjana Sever i Katarina Kedačić-Buzina

INOVA-MLADI 2014 - REZULTATI

Brončanu medalju dobili su: Marika Kanjuga i Petar Kezerić

Srebrnu medalju: Josip Dodić, Ema Fribert, Ela Kumer i Eva Vidoša

Zlatnu medalju: Ela Kumer, Antonio Jurešić, Marika Kanjuga, Matija i grupa bivših učenika: Karlo Horvatić, Fran Habjanić, Vedran Cvetojević, Ivona Petković, Anamarija Kezerić i Petar Huljek

Savez inovatora Zagreba dodijelio je posebnu nagradu OŠ MarijeJurić Zagorke za najbolju osnovnu školu na izložbi.

Posebnu nagradu osvojila je i učenica Ela Kumer te će svoj rad predstaviti na7. nacionalnalnoj izložbi mladih inovatora i tehničkog stvaralaštva, Kastav i na INOVA-BUDI UZOR 2014.- 39. Hrvatski salon inovacija i 10. izložba inovacija, prototipova i studentskih poslovnih planova, Osijek

REZULTATI

rujan, 2014.

Nakon INOVE, na kojoj smo pored zlatnih, srebrnih i brončanih odličja osvojili i dvije posebne nagrade- za najbolju školu Grada Zagreba i najbolji rad, sudjelovali smo i na 7. nacionalnoj izložbi mladih inovatora i tehničkog stvaralaštva mladih.

Izložba je održana u Kastvu 18.–20. rujna 2014. To je izložba na kojoj se izlažu trenutno najbolji radovi u Hrvatskoj. Naša učenica Ela Kumer zajedno sa svojom mentoricom Katarinom Kedačić-Buzina predstvila svoj rad, društvenu igru HEC-MEC, i osvojila srebro.