preskoči na sadržaj

Osnovna škola Marije Jurić Zagorke Zagreb

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 10. 6. 2011.

Ukupno: 480918
Ovaj mjesec: 927
Ovaj tjedan: 281
Naslovnica - vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Treći međunarodni radni susret učitelja i učenika - ERASMUS+ KA2
Autor: Željko Kelava, 9. 5. 2019.

Nakon prvog međunarodnog susreta učitelja i učenika uključenih u projekt u Trebiču, Češka, u svibnju 2018. godine te drugog međunarodnog susreta u Dundagi, Latvija, u rujnu 2018. godine, došao je i red na nas. Od 24. – 30. travnja 2019. godine održan je treći međunarodni radni susret u Zagrebu.


Nakon dočeka naših kolegica Sandre i Lienite i 8 učenika iz Latvije u Zračnoj luci Franjo Tuđman te kolegica Vere Keselicove (voditeljice projekta) i Milane s 12 učenika iz Češke na autobusnom kolodvoru, odvele smo ih do hotela u blizini naše škole te uputili na večeru i odmor nakon dugog puta. Sljedeći dan započeo je obilaskom Muzeja krapinskih neandertalaca i kraćom šetnjom po gradu Krapini, ručkom u Zaboku u restoranu „Grašo“ čijom su ponudom posebno bili oduševljeni češki učenici te kraćim zaustavljanjem na sladoledu u Zaprešiću. Malo je reći da su svi bili zadovoljni upoznavanjem ljepota Hrvatskog Zagorja te toplinom tamošnjih ljudi. Cijelo poslijepodne i večer radili smo zajedno s učenicima na obradi rezultata naših mjerenja te pripremi i izradi prezentacija o našem projektu. Projekt je pod nazivom „Europsko drveće u europskom vremenu“ i obuhvaća fenološka, atmosferska i pedološka mjerenja po GLOBE protokolima, a vezana su za vrste hrast i brezu u sve tri države. Projekt traje 2 godine, od 01.10.2017. – 01.10.2019. Od šest međunarodnih susreta koliko je predviđeno projektom (tri susreta učitelja i tri susreta učitelja i učenika), ovo je treći i zadnji međunarodni radni susret učitelja i učenika u Zagrebu.

Iduće jutro nastavili smo raditi na prezentacijama jer nas je već nakon pravog domaćeg ručka u školskoj blagovaonici čekao obilazak Muzeja grada Zagreba pod vodstvom naših učenica koje su vođenje na engleskom jeziku obavile za svaku pohvalu. I za kraj radnog dijela dana slijedilo je prezentiranje našega projekta u Knjižnici Bogdana Ogrizovića u Preradovićevoj ul. 5. Prezentaciju na engleskom jeziku o susretima učenika i učitelja u Češkoj, Latviji i Hrvatskoj predstavili su učenici iz Latvije, a prezentaciju o samome projektu, mjerenjima, zapažanjima, istraživačkim pitanjima te zaključcima učenici iz Češke i Hrvatske. Učenici su predstavili svoj rad s puno entuzijazma i bez greške. Slijedilo je slavlje i opuštajuća večer u restoranu nedaleko Trga bana J. Jelačića. Zasluženo J

Već ranom zorom idućega dana slijedio je posjet Parku prirode Medvednica. Učenici, kao i naše kolegice, mogli su birati hoće li do vrha poći pješke popularnom Bikčevićevom stazom ili organiziranim prijevozom autobusom. Većina ih je odlučila ići pješke pod našim vodstvom, mada nekima nije bilo lako hodati uzbrdo, zadovoljstvo na licima nije se moglo sakriti nakon što smo došli do cilja, a to je bio planinarski dom „Puntijarka“, kasnije i sam vrh Sljeme.

Sljedeći dan obišli smo stazu C u trajanju od 4-6 sati u Nacionalnom parku „Plitvička jezera“. Sretni smo bili jer nas je kiša pratila povremeno, ne čak cijelim putem. Naš najpoznatiji, najveći i po mnogima najljepši nacionalni park, bio je pun pogodak i zasluženi izlet i nagrada našim učenicima koji su vrijedno mjerili i radili cijeli, već skoro gotov, projekt.

Dan prije odlaska i kraja našeg zadnjeg susreta vezanog za ovaj projekt, ostavili smo za šetnju Maksimirom, obilaskom naših bioloških postaja (dvije hidrološke i jedna biometrijska postaja) te posjetom ZOO vrtu. Nakon ponovo odličnog ručka u školi, slijedila je prezentacija projekta u prostoru naše škole za druge učenike, učitelje i roditelje, također na engleskom jeziku.

Večer smo, nakon podjele priznanja i malih poklona, proveli plešući i pjevajući uz pizzu i sok te suze zbog rastanka koje nitko od nas nije niti pokušao sakriti.

Ali …uvijek je tu neki ali, već punom parom radimo na novom GLOBE projektu s istim školama unutar ERASMUS + programa i veselimo se ponovnim našim susretima J

Vaše GLOBE teachers :

Lidija Žišković, Irena Škarica Milek i Natalija Kirčenkova





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju